• Informacje ogólne

•

Przedszkole Miejskie Nr 7 powstało w 1968 roku. Działa na terenie Pruszkowa, w dzielnicy Żbików. Mieści się w budynku willowym, jednopiętrowym zaadaptowanym do celów przedszkolnych.

Znajduje się w zielonej dzielnicy, z dala od tras szybkiego ruchu i zakładów przemysłowych przy jednokierunkowej ul. Słowackiego. Posiada piękny zielony, zadrzewiony teren zabaw z bezpiecznym sprzętem terenowym.

Zatrudniamy 18 osób personelu. 7 nauczycieli posiadających wykształcenie wyższe zawodowe o kierunku wychowanie przedszkolne w tym nauczyciel-psycholog i 11 pracowników obsługi. Kadrę pedagogiczną i personel obsługi stanowi zespół ludzi z powołania, oddanych dzieciom, kochających swoją pracę i dzieci.

Przedszkole posiada Statut Przedszkola dokument regulujący funkcjonowanie przedszkola zgodnie z prawem oświatowym.. W doborze celów i zadań wychowania przedszkolnego uwzględniamy podstawę programową oraz program "Nasze Przedszkole" - program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci" M. Kwaśniewskiej i W. Żaba-Żabińskiej. Korzystamy również z programów autorskich naszych nauczycieli.

Zapewniamy ciepłą, przyjazną, domową atmosferę w bezpiecznych warunkach. Sale przedszkolne wyposażone są w kreatywne, atrakcyjne zabawki. Nauczyciele wykorzystują w pracy z dziećmi bogata gamę pomocy dydaktycznych.

Trzy oddziałowe przedszkole sprawia, że grupy dzieci są łączone wiekowo: I grupa "Pszczółki" to dzieci 3-4-5 letnie, II grupa "Sówki" to dzieci 5-6 letnie i III grupa"Słoneczka" dzieci 5-6 letnie.

Staramy się o zabudowę tarasu w celu stworzenia dodatkowej sali rekreacyjno-gimnastycznej i w planach inwestycyjnych miasta przewiduje
          się modernizację i rozbudowę budynku.

Dobre stosunki z organem prowadzącym, zainteresowanie problemami naszej placówki zapewniają środki finansowe na funkcjonowanie i realizację zamierzonych działań. Miasto systematycznie prowadzi remonty poprawiając stan techniczny i bezpieczeństwo funkcjonowania przedszkola.