• WITAMY PO WAKACJACH - 1 WRZESIEŃ

• Serdecznie Witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie.

Mamy nadzieję że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie do naszego przedszkola.

Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości.

Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności zyczymy dużo radości oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku przedszkolnym.

• Dzień Taty

• Wszystkiego najlepszego z OKAZJI DNIA TATUSIÓW.

Szczęścia, zdrowia i dużo słodyczy każdy przedszkolak życzy.

• DZIEŃ DZIECKA

• Wszystkim Dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzymy wesołego i radosnego dzieciństwa, samych ciekawych przygód i pozytywnych przeżyć zarówno w przedszkolu i gronie rodzinnym.

Życzymy, aby uśmiech i radość towarzyszyły Wam podczas zdobywania wiedzy i nowych umiejętności przez kolejne lata szczęśliwego dzieciństwa.

• Dzień Mamy i Taty

• Zapraszamy Rodziców na zajęcia otwarte i krótki występ z okazji Dnia Mamy  i Taty:

grupa I PSZCZÓŁKI - 25.05.2022 godzina 15:00

grupa II SÓWKI - 26.05.2022 godzina 15:00

grupa III SŁONECZKA - 26.05.2022 godzina 15:00

• ZEBRANIE SŁONECZKA

• W dniu 12.05.2022r. (czwartek) o godzinie 17:30 odbędzie się zebranie Rodziców dzieci z grupy III "Słoneczka".

!!!OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

Na zebraniu zostanie przedstawiona informacja o gotowości szkolnej oraz arkusze obserwacji.

• Drodzy Przyjaciele Przylądka!

• Wszystkie osoby związane z autyzmem wiedzą, że kwiecień jest Miesiącem Świadomości Autyzmu. Co roku z tej okazji przygotowywaliśmy różne imprezy z Niebieskim Spacerem na czele. W tym roku w związku z panującą wokół trudną sytuacją weźmiemy udział tylko w kiermaszu zorganizowanym przez Centrum Handlowe Nowa Stacja w Pruszkowie. Odbędzie się on w sobotę 2.04. Na ten właśnie kiermasz rodzice naszych dzieci pod artystycznie utalentowanym okiem Mamy Maćka przygotowali przepiękne ozdoby wielkanocne. Oprócz możliwości nabycia tych rewelacyjnych prac, na kiermaszu można będzie się pobawić gigantycznymi piankowymi klockami konstrukcyjnymi Mammutico i sprawdzić swoją sprawność przechodząc przez sensoryczny tor przeszkód.

Serdecznie zapraszamy - Nowa Stacja Pruszków 2.04 godz. 11 do 19 A oto niektóre piękne ozdoby świąteczne, które będzie można kupić na kiermaszu.

W tym roku Kwiecień - Miesiąc Świadomości Autyzmu uczcimy obecnością na kiermaszu zorganizowanym z tej okazji przez Centrum Handlowe Nowa Stacja w Pruszkowie w sobotę 2.04 Jak będzie można okazać wsparcie dla Przylądka w tym dniu?

- kupując przepiękne ozdoby świąteczne przygotowane przez Rodziców naszych uczniów pod artystycznym okiem niezwykle utalentowanej Mamy Maćka

- dzieci  będą mogły pobawić się gigantycznymi piankowymi klockami konstrukcyjnymi Mammutico

- dla dzieci przygotujemy też sensoryczny tor przeszkód, na którym będą mogły sprawdzić swoją sprawność.

Gorąco Was zachęcamy do odwiedzenia nas w tym dniu i wsparcia naszych działań. 😀💙💙💙😀

• Powitanie WIOSNY

• 21 marca to pierwszy dzień wiosny w związku z czym zapraszamy wszystkie dzieci, aby ubrały się na zielono bądź kolorowo

• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI - czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• 21 marca świętujemy światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od roku 2012 patronat nad obchodami tego święta sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje istnienie dodatkowego -3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów, dlatego data 21 marca choć symboliczna nie jest przypadkowa.

W tym roku 21 marca w naszym Przedszkolu też chcemy przyłączyć się do ogólnoświatowej akcji w związku z czym wszystkie dzieci zakładają kolorowe skarpetki "nie do pary", co będzie wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Dziękujemy Rodzicom za założenie dzieciom kolorowych skarpet "nie do pary".

• Koncert muzyczny

• W dniu 21.03.2022r. (poniedziałek)

o godzinie 915

zapraszamy wszystkie dzieci

na koncert muzyczny

poznamy nowy instrument muzyczny

Koszt koncertu 420,- zł opłacony ze środków Rady Rodziców.

• Zwiększona liczba miejsc w pruszkowskich przedszkolach miejskich – oferta dla dzieci obywateli UKRAINY

• Zgodnie z rozporządzeniem MEiN dotyczącym organizacji pracy publicznych szkół oraz publicznych przedszkoli może zostać zwiększona liczba miejsc w oddziałach przedszkolnych.

W związku z tym Urząd Miasta Pruszkowa przeprowadzi nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2021/2022.

Zainteresowani rodzice będą kierowani do przedszkoli miejskich przez pracowników Wydziału Edukacji od czwartku 17 marca 2022 r. do wyczerpania ilości miejsc.

Zapisy będą prowadzone w godzinach od 9.00 do 13.00  na 1 piętrze ( sala 30) Urzędu Miasta,

ul. Kraszewskiego 14/16, w dniach 17-18-21 marca 2022 r.

Dalsze terminy będą podawane do publicznej wiadomości po aktualizacji ilości wolnych miejsc.

Wnioski o zapis dziecka do przedszkola w języku polskim i ukraińskim można pobrać na stronie Miasta oraz na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich, a także  przy zapisie dziecka w Urzędzie.

Rodzice kierowani przez Wydział będą otrzymywali pisemne skierowanie do danego przedszkola, potwierdzone podpisem pracownika Urzędu Miasta Pruszkowa.

Dołożymy wszelkich starań aby koordynacja ulokowania dzieci obywateli Ukrainy, przybyłych do Pruszkowa po 24.02.2022 r. nie zakłócała funkcjonowania placówek i równocześnie zabezpieczyła potrzeby rodziców i dzieci uchodźców.

Wniosek_j.polski_przedszkole_0021.docx

Wniosek_j._ukrainski_przedszkole1.docx​​​​​​​